نگران خرید از ویترینی شو هستید؟!

ویترینی شو به منظور آسودگی خاطر و رضایت مشتریان همواره سعی در ارسال کالا در شرایط مطلوب و به دور از هر گونه مشکلی دارد. با این وجود ممکن است در برخی مواقع مشتریان محترم پس از دریافت کالا با مسائلی مواجه شوند و یا در خرید خود دچار تردید شوند. به عنوان مثال تردید در سلامت فیزیکی کالای ارسال شده و یا عدم تطابق کالا با محصول ثبت شده در سایت از جمله مواردی هستند که می تواند نارضایتی مشتری را به دنبال داشته باشد. ضمن اطمینان خاطر در رابطه با عدم رخداد چنین مسائلی، در صورت بروز هر گونه مشکلی از این قبیل و یا موارد مشابه، ویترینی شو خدماتی در قالب خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می دارد. ویترینی شو به منظور تکریم مشتری و حفظ رابطه ی دوستانه با مشتری، با ارائه ی امکان بازگشت 10 روزه ی کالا، جای هیچ گونه نگرانی در مشتری باقی نمی گذارد. بدین ترتیب در صورت عدم تایید کالا توسط مشتری ویترینی شو متعهد به پذیرش عودت کالا می گردد.

شرایط بازگرداندن کالا چگونه است؟!

در صورت دریافت کالا از مامور تحویل سفارش ویترینی شو، می بایست مشتری سریعا" سلامت فیزیکی کالا و تطابق آن با محصول مندرج در سایت را بررسی نموده و در صورت وجود مشکل و مغایرت کالا، از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا از مامور تحویل سفارش به منزله ی تایید سلامت و تطابق کالا با سفارش مشتری می باشد.

در صورت دریافت کالا از مامور پست، اگر کالای خریداری شده دارای ایراد فنی و فیزیکی از قبیل زدگی یا دوخت ناقص باشد، لازم است که مشتری در همان روز نسبت به بازگرداندن کالا اقدام نماید. همچنین در صورت مغایرت کالا با محصول ثبت شده در سایت، ضمن رعایت و حفظ بسته بندی در شکل دریافت شده و اولیه، می بایست مشتری مراتب را به امور خدمات پس از فروش ویترینی شو با آدرس پست الکترونیک support[at]vitrinisho[dot]com یا شماره تماس 55875467-021 اطلاع دهد تا کادر خدمات پس از فروش ویترینی شو در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایند. بدیهی است که در صورت تایید ایراد وارده به کالا توسط کارشناسان کادر خدمات پس از فروش ویترینی شو، هزینه ی بازگرداندن کالا و ارسال مجدد آن بر عهده ی تیم فروش ویترینی شو می باشد و مشتری متقبل هیچ گونه هزینه ی اضافی در این فرآیند نخواهد شد.

در حالتی غیر معمول و بسیار نادر، برخی از مشتریان پس از دریافت کالا و پذیرش سلامت و تطابق کالا با محصول درج شده در سایت، دچار تردید در خرید می شوند و طی تماس با کادر خدمات پس از فروش ویترینی شو، اظهار می دارند که قصد تعویض کالا و یا بازگرداندن کالا به ویترینی شو را دارند. در چنین مواردی ویترینی شو هیچ محدودیتی برای مشتری ایجاد نمی کند و پذیرای عودت کالا و یا تعویض کالا می باشد. لازم به ذکر است که در این گونه موارد به منظور رعایت نکات بهداشتی و شخصی کالای خواب، تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان ویترینی شو و شرکت های تامین کننده قابلیت پیگیری این درخواست موجود خواهد بود.